Kierownik: dr hab. Elżbieta Królak prof. nzw, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr hab. Lech Kufel prof. nzw, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr hab. Krzysztof Lewandowski prof. nzwTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr hab. Zbigniew Kasprzykowski prof UPHTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. + www ->

dr hab. Beata Jakubik - adiunkt, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr hab. Paweł Marciniuk - adiunkt, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr Małgorzata Strzałek - adiunkt, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr Ryszard Kowalski - st. wykładowca, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr Elżbieta Biardzka - specjalista, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jadwiga Konkiel - samodzielny technik, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Doktoranci Zakładu:

mgr Angelika Zbieć

mgr Aleksandra Bielecka

Pracownicy emerytowani:

prof. dr hab. Anna Stańczykowska–Piotrowska

dr inż. Jolanta Raczuk

PROFIL BADAWCZY JEDNOSTKI                               PUBLIKACJE PRACOWNIKÓW

Tematy badawcze realizowane w Zakładzie Badań Środowiskowych i Edukacji Przyrodniczej

• Struktura zespołów makrofitów i ich rola w obiegu materii.

• Strategie życiowe mięczaków w różnych typach ekosystemów słodkowodnych Polski.

• Badania z zakresu bioindykacyjnych metod oceny jakości środowiska.

• Czynniki warunkujące występowanie wybranych gatunków ptaków w krajobrazie rolniczym w okresie lęgowym.

• Migracje ptaków wodno-błotnych wzdłuż mineralnych rzek Palearktyki.

• Taksonomia, ekologia i zasięgi geograficzne apomiktycznych gatunków rodzaju Taraxacum, teoria i praktyka ochrony in situ szaty roślinnej Polski wschodniej.

• Problematyka z zakresu ochrony przyrody i środowiska.

• Edukacja przygodnicza i środowiskowa

DYDAKTYKA - kursy:

• Czynna ochrona siedlisk i gatunków

• Ekologia

• Ekologia i ochrona środowiska Ewolucjonizm

• Gospodarka wodno-ściekowa

• Indykacja skażeń środowiska. Zagrożenia ekologiczne

• Komputerowe metody statystycznego i graficznego opracowania danych

• Kształtowanie środowiska

• Matematyka

• Metody inwentaryzacji i waloryzacji

• Modelowanie w badaniach środowiskowych

• Ochrona przyrody i monitoring środowiska

• Ochrona środowiska

• Statystyka w naukach medycznych – ratownictwo medyczne

• Techniki badawczo-pomiarowe w ocenie środowiska

• Technologie informacyjne

• Zajęcia terenowe z ekologii.

• Dydaktyka biologii

• Edukacja środowiskowa