INSTYTUT NAUK BIOLOGICZNYCH

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

STUDIA III stopnia w dyscyplinie BIOLOGIA

 1. Prowadzone na kierunku biologia studia doktoranckie umożliwiają uzyskanie stopnia doktora nauk przyrodniczych w dyscyplinie biologia.
 2. Nabór na studia odbywa się w drugiej połowie września. O przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby posiadające tytuł magistra z dziedziny nauk biologicznych, rolniczych lub leśnych, lub tytułu równorzędnego.
  Na postępowanie kwalifikacyjne składa się:
  • sprawdzian znajomości języka angielskiego obejmujący rozmowę w tym języku na tematy ogólne i znajomość słownictwa w zakresie biologii;
  • rozmowa kwalifikacyjna obejmująca przedmioty z minimum programowego kierunku biologia oraz zainteresowania badawcze kandydata.
 3. Studia doktoranckie trwają 4 lata i mogą mieć charakter stacjonarny i niestacjonarny.
 4. Celem studiów doktoranckich jest:
  • uzyskanie przez doktoranta specjalistycznej wiedzy w zakresie wyznaczonym przez realizowaną pracę doktorską a także pogłębionej znajomości zagadnień pokrewnych;
  • nabycie umiejętności planowania badań, pozyskiwania środków na badania, realizacji badań z użyciem nowoczesnych metod, statystycznego i graficznego opracowania danych i prezentacji wyników badań;
  • opanowanie umiejętności prowadzenia ćwiczeń z wybranych przedmiotów realizowanych na kierunku biologia i oceniania wiedzy studentów z tych przedmiotów.

Szczegółowe informacje u sekretarz studiów - dr Małgorzaty Strzałek - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.