INSTYTUT NAUK BIOLOGICZNYCH

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

W dniu 20 sierpnia 2021 r. o godz. 11.00, spod Rektoratu UPH przy ul. Konarskiego 2,  wyruszy wyprawa rowerowa pod hasłem: „23 parki narodowe w 23 dni”.

Pomysłodawcą projektu jest dr hab. Zbigniew Kasprzykowski, prof. uczelni z Instytutu Nauk Biologicznych Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UPH. Celem inicjatywy jest promowanie aktywnych form turystyki oraz promocja walorów przyrodniczych i turystycznych, najcenniejszych obszarów naszego kraju. Uczestnicy wyprawy planują odwiedzić wszystkie 23 polskie parki narodowe w 23 dni. Oprócz rowerów, innym środkiem transportu będzie pociąg. Umożliwi to zaoszczędzenie czasu i poświęcenie go na ścieżki rowerowe w obrębie obszarów chronionych. Pomimo tego, że planowany jest transport kolejowy, uczestnicy przejadą na rowerach ok. 2000 km. W wyprawie wezmą udział: dr hab. Zbigniew Kasprzykowski, prof. uczelni z Instytutu Nauk Biologicznych, dr Grzegorz Wierzbicki z Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk Społecznych UPH w Siedlcach oraz Waldemar Seredziński. Wszyscy trzej to zapaleni rowerzyści, mający na swoich kontach dalekie wyprawy (np. dookoła Jamajki), a także duże osiągnięcia w zawodach triatlonowych i MTB. Wyjazd będzie na bieżąco relacjonowany na stronie UPH oraz na portalach społecznościowych. Projekt ma charakter otwarty i gorąco zachęcamy do dołączenia pasjonatów jazdy rowerowej i polskiej przyrody.

Dla pierwszych trzech osób, które na swoich rowerach przejadą minimum 10 km, przewidziane są upominki w postaci profesjonalnych koszulek technicznych.

Termin w jakim planowana jest wyprawa to 20 sierpnia - 12 września 2021 r.

Projekt 23 strona 1