drzewa1

Podczas gdy jedni wycinają drzewa, ja staram się przekonywać ludzi, że drzewa są wartością i należy je chronić.

Cenne są drzewa rosnące pojedynczo, wkomponowane w rolniczy krajobraz. Cenne są aleje drzew, dające cień podróżującym. Bardzo cenne są drzewa tworzące zwarte leśne kompleksy. "Jakie jest znaczenie drzew w Twoim życiu?". Czy postrzegasz je jako wartość, czy uciążliwość, a może widzisz w nich wyłącznie zagrożenie? Zachęcam do przemyśleń na ten temat. Właśnie jestem w trakcie badań, które mają za zadanie znalezienie odpowiedzi na pytanie o stosunek ludzi do drzew, motywacje, które jednych skłaniają do ochrony, a innych do sięgnięcia po topór lub piłę. Ty także możesz wziąć udział w tych badaniach przekazując cenne dla mnie informacje wyrażające Twój stosunek do drzew. Zapraszam i pozdrawiam, życząc spokojnych i miłych wakacji spędzonych, jak śpiewa Maryla Rodowicz "pod gruszą, na dowolnie wybranym boku".

Pobierz, wypełnij ankietę

Ryszard Kowalski